Cariere

Treasury Controller

Categorie:
Operatiuni Financiare

Cerinte

- minimum 5 ani experienta in domeniu, din care 2 ani in recunoastere venituri/treazorerie/planificare afaceri

Responsabilitati

- Asigurarea rolului de agregator al informatiei privind cash-ul generat (forecast/actual) si cel necesar efectuarii platilor - Monitorizarea vechimii datoriilor catre institutiile financiare si alti terti, inclusiv a datoriilor din impozite si taxe - Planificarea fluxurilor periodice de numerar (saptamanale, lunare si anuale) - Informarea CD cu privire la situația actuală și previzionată a poziției financiare, a fluxurilor de numerar previzionate pe termen scurt si pe termen lung - Suport in stabilirea strategiei de trezorerie a companiei si implementarea acesteia la nivel de detaliu; corelarea pe banci si valute a incasarilor de numerar cu platile planificate a fi efectuate, administrarea portofoliu pe banci, conturi denominare pe valute, etc. - Participarea la negocierea contractelor de imprumut incheiate de companie - Monitorizarea si optimizarea altor costuri financiare - Implementarea deciziilor CD cu privire la operatiuni de hedging sau alte activitati similare - Optimizarea continua a utilizarii numerarului disponibil in vederea evitarii riscurilor operationale, comerciale si fiscale - Furnizarea catre bănci sau alti creditori, periodic sau la cerere a informațiilor de natură financiară (situații financiare, balanțe de verificare, rapoarte cuprinzând situații ale activelor și datoriilor, venituri și cheltuieli etc.)

Trimite CV-ul tau la HRRecruitment@blueair.aero