Cariere

Passengers rights officer

Categorie:
Departamentul Juridic

Cerinte

Nivelul de studii: minim studii universitare Calificarea necesara: • Excelenta cunoastere a limbii romane, scris si vorbit • Cunoasterea de limbi straine: limba engleza, nivel mediu sau avansat. Orice alta limba straina constituie avantaj. Minimum 1 an experienta in domeniile: Customer Services, Administratie Locala, Front Office Banking, Front Desk Private Companies.

Aptitudini

• competente de comunicare si usurinta in stabilirea contactelor cu terti • competente de comunicare scrisa si aplecare spre detaliu • claritate si coerenta in exprimarea scrisa si orala • buna memorare a datelor si cifrelor • buna planificare si organizare • atentie distributiva • spirit de echipa • Analitica, capabila sa poata identifica o situatie problematica si sa inteleaga cauzele, sa gaseasca raspunsuri/solutii, sa stie sa gestioneze situatii conflictive • Deschisa sa invete intregul domeniul aviatic = nomenclatura aviatica, regulamentele europene, conditiile de calatorie, programele de operare (Blue One, SkySpeed, Ogimet, rapoartele de zbor si meteo), precum si procedura interna de gestionarea a reclamatiilor. • Bun cunoscator al Word, Excel, Internet • O persoana politicoasa, cu o mare orientare catre serviciul clientului • Sa stie sa gestioneze deadlines, sa lucreze sub presiune • Responsabila • Abilitati de comunicare dezvoltate, usor sa genereze relatii interpersonale atat cu colegii cat si cu parteneri externi • Cu initiativa • Atenta la detalii • O persoana cu principii morale solide

Responsabilitati

Gestionarea activitatiilor care contribuie la rezolvarea sesizarilor care provin din partea autoritatiilor aeronautice civile, institutiile nationale de protectia consumatorilor si pasagerilor. Responsabilitati/ Descrierea sarcinilor: • Sorteaza si inregistreaza corespondenta primita (clasifica, printeaza) • Documenteaza datele necesare care au putut sa da origine unei reclamatii (identifica biletelor, cerceteaza sistemele de operare, citeste rapoartele, se consulta cu departamentul/departamentelor implicate, contactateaza pasagerilor, pregatireste documentele necesare pentru incheierea unei sesizari, completeaza baze de date, urmareste platiile, corespondeaza cu reprezentantii autoritatiilor de control si arhiveaza dosarele). • Asigurarea transmiterii informatiilor primite din afara firmei, precum si a celor catre exterioriul firmei persoanelor carora li se adreseaza. • Promovarea imaginii firmei prin activitatea pe care o desfasoara. • Executa orice alte dispozitii date de superiorul ierarhic direct sau de supraordonatii acestuia in realizarea strategiilor pe termen scurt ale companiei in limitele respectarii temeiului legal. • Asigura comunicarea cu reprezentatii autoritatiilor de protectia consumatorilor, respectand procedurile companiei si regulamentele europene care impun un cadru legal. • Rezolva prompt si intr-un mod profesionist problemele transmise de catre autoritatiile de control. • Se implica in imbunatatirea serviciilor pe care le oferim

Orar

Luni-Vineri 9-18

Trimite CV-ul tau la HRRecruitment@blueair.aero